Isabell Hürten

11.07.2022

Könyvelő

Meséld el nekünk, mióta dolgozol a cégnél, és milyen pozícióban kezdted?

2014 szeptembere óta dolgozom a TROCELLEN GmbH-nál, Troisdorfban.

Itt töltöttem a gyakornoki időmet is, ipari ügyintézőként.

Mi a háttered és végzettséged?

2014-2017 között voltam ipari ügyintéző gyakornok. A képzés gyakorlati részét már a Trocellen GmbH-nál végezhettem, így alkalmam volt megismerni a Trocellen minden adminisztratív részlegét.

A gyakornokság után rögtön elvégeztem egy kétéves közgazdász (IHK) tanfolyamot is. Ez az üzletviteli főiskolai szinthez hasonló képzést ad.

Hogyan tudtál feljebb lépni?

A képzés nagy részét a pénzügyi-számviteli részlegen töltöttem, így itt sok tapasztalatot szereztem.  A szabadságolások alatt saját felelősségemre még helyettesítést is vállalhattam.

Még a képzés vége előtt állásajánlatot kaptam, és eldönthettem, mely területen szeretnék dolgozni.  Én a számviteli osztályt választottam, de megjelöltem a raktározási/logisztikai és beszerzési területeket is. Szerencsére épp volt egy betöltendő állás a számviteli osztályon, így 2017 óta itt dolgozom.

Mik a jelenlegi feladataid/felelősségi köreid?

2 fős csapatban dolgozom, és önállóan felelek a vevőkövetelésekért és szállítói tartozásokért. Ezenkívül én küldöm ki a partnereknek a számla kimutatásokat, és kezelem az online banking belépéseket. A heti kifizetéseken túl felelek még az inkasszó eljárásokért (vevőkövetelések), a cash flow előrejelzés elkészítéséért, és az utazási költségek elszámolásáért. A kontrolling részleggel szoros együttműködésben, támogatást nyújtok a havi és év végi zárásoknál.

2022 tavasza óta aktív tagja vagyok az üzemi tanács főbizottságának is.

Már 8 éve dolgozol a cégnél. Miért szeretsz itt dolgozni?

A Trocellennél töltött közel 8 év után is szeretek itt dolgozni, mivel folyamatosan új dolgokat tanulok, és fejlődik a tudásom. A Trocellennél strukturált és szervezett módon tudok dolgozni, ami fontos nekem.

Szeretek más osztályokkal, és az eltérő kultúrákból érkező, a tagvállalatainknál dolgozó kollégákkal együttműködni.

Mondanál valamit a magánéletedről vagy szabadidős tevékenységeidről is, hogy kicsit jobban megismerhessünk? Hogyan tudod összeegyeztetni a munkát a magánélettel?

Szeretem az időmet a szabadban, a természetben tölteni, főleg a két kutyámmal. Sok időt töltök a családommal, a párommal és a barátaimmal is.

Szeretek külföldi országokba utazni, új és érdekes kultúrákat felfedezni, új helyeket megismerni. Az irodában töltött idő után edzőterembe járok és táncolni.

Szeretek zenét hallgatni és koncertekre járni is. Emellett fotózom is – főként embereket, és a szép pillanatokat fotóalbumokban örökítem meg.

Mit javasolnál az új kollégáknak, hogy hasonlóan sikeres karriert tudjanak befutni a Trocellennél?

A Trocellen csoport nemzetközisége és esetlegesen a más országokban való munkavégzés lehetősége, az eltérő kultúrákban való tapasztalatszerzés izgalmas lehetőséget, és további fejlődési lehetőséget kínál.

Ha a Trocellen család tagja leszel, nem csak közvetlen kollégáidat ismerheted meg, hanem érdekes nemzetközi csapat tagja is leszel.